mamocorobimy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, rodzinie, atrakcjach, dziecku.

Dziecko

Pomysły na galaretki dla dzieci – szybki deser

Pomysły na galaretki dla dzieci – szybki deser

Pomysły na galaretki dla dzieci można modyfikować na wiele sposobów. Niektóre przepisy są bardziej skomplikowane, inne natomiast banalne. Mogą być one doskonałą alternatywą dla złożonych ciast i deserów, których przygotowanie zajmuje wiele godzin. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi organizowanie np.: przyjęcia dla dzieci. Galaretki świetnie sprawdzą się wśród rodziców, którzy chcą podać swojemu maluchowi sprawdzony, domowy smakołyk. 

W tym artykule znajdziesz następujące informacje: 

  • Czym jest galaretka? 
  • Jak w łatwy sposób można ją przygotować? 
  • Jak urozmaicić deser z galaretek? 

Zobacz także: Prezent dla przedszkolaka

Co to jest galaretka?

Galaretka to żelatynowy, prosty deser o smaku owocowym, który przygotowuje się na bazie soku lub zagęszczonej mieszanki owocowej. Jest to doskonały składnik dla przygotowania pysznych słodyczy, szczególnie dla dzieci. 

Pomysł na galaretki dla dzieci – kolorowe przepisy 

Do przygotowania galaretki potrzeba niewiele. Wystarczy, według instrukcji na opakowaniu, rozpuścić galaretkę w odpowiedniej ilości wody, a następnie wylać do foremek lub szklanek, dodając kolorowe owoce dla dekoracji. 
Dodatki można łączyć ze sobą na wiele sposobów. Wykorzystaj owoce takie jak truskawki, arbuz, czy brzoskwinia. Dorzuć bitą śmietanę, posypkę czy startą czekoladę. Aby jeszcze bardziej urozmaicić ten lekki deser, można przygotować kilka smaków galaretek, po stężeniu pokroić je i połączyć, lub stopniowo wlewać warstwy do naczynia. Zanim wlejesz kolejną warstwę, pamiętaj by sprawdzić czy poprzednia zastygła! 

Tort z galaretki na przyjęcie dla dzieci?

Ciekawą opcją dla bardziej zaawansowanych może być tort z galaretek. W tym przypadku potrzebna będzie większa blaszka i trochę więcej składników. Tutaj również można eksperymentować ze smakami i kolorami. Spróbuj ubić śmietankę i dodaj ją do niektórych galaretek. Dzięki temu urozmaicisz wygląd i smak słodyczy. Jest to doskonały pomysł na urodzinowy deser, który z pewnością przypadnie do gustu maluchom na przyjęciu twojego dziecka. 

Pamiętaj, że galaretkę możesz dodać też do różnych ciast! Można ją wylać na wierzch deseru lub dodać w postaci pianki. Ten pomysł na szybki dodatek sprawi, że tradycyjny sernik będzie smakować zjawiskowo. 

Podsumowanie

Galaretka to pyszny i łatwy w wykonaniu deser, który wszyscy uwielbiają. Świetnie sprawdzi się na przyjęciach urodzinowych, jako orzeźwienie w upalne lato, czy po prostu słodka przyjemność dla dziecka w trakcie dnia. Nie bój się eksperymentować i nie zapomnij włożyć jej do lodówki! 

Udostępnij

O autorze

Nasz zespół tworzy treści, które pomagają w codziennej opiece nad dzieckiem, organizacji życia rodzinnego i domu. Znajdziesz tu również ciekawe pomysły dotyczące planowania atrakcji podczas wycieczek i dbania o zdrowie.