mamocorobimy.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, rodzinie, atrakcjach, dziecku.

Rozrywka

Przewodnik po reflektorach – wybór najlepszego oświetlenia dla Twojego samochodu

Przewodnik po reflektorach – wybór najlepszego oświetlenia dla Twojego samochodu

Przed wyborem najlepszego oświetlenia do samochodu zwykły kierowca staje w dwóch przypadkach. Kiedy stare uległy uszkodzeniu i po prostu trzeba je wymienić na nowe lub kiedy kierowca chce zmodyfikować swój samochód poprzez zamontowanie bardziej zaawansowanego oświetlenia, lub dodanie dodatkowych lamp. W pierwszym przypadku sytuacja jest stosunkowo prosta. Wystarczy otworzyć stronę renomowanego sklepu z częściami online, który oferuje oświetlenie samochodowe, a następnie zaznaczyć markę, model, rocznik i wersje silnika, a taka strona automatycznie przefiltruje dostępne lampy i wyświetli tylko te, które pasują do wprowadzonego modelu. 

Jeśli jednak chcesz nieco zmodyfikować swój samochód, to stoi przed tobą nieco trudniejsze zadanie. W takiej sytuacji musisz wziąć pod uwagę kilka czynników oraz dobrze przemyśleć swoje wymagania, aby kupić produkt, które jest dobrze wypełni. Nie chcemy zostawiać cię z tym wyzwaniem w pojedynkę, dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym opiszemy wspomniane czynniki i podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

Do najważniejszych czynników odnoszących się do oświetlenia samochodowego należy zaliczyć:

  • Przeznaczenie — na początku zastanów się, do czego owo oświetlenie ma służyć. Inną lampę kupisz, jeśli chcesz po prostu oświetlać jezdnię, a inną, jeśli chcesz mieć dodatkowe oświetlenie w terenie lub chcesz poprawić widoczność w zamglony dzień.

  • Zastosowana technologia — lampy samochodowe produkowane są w różnych technologiach, od prostych halogenów, przez wydajne diody LED, po nowoczesne lampy laserowe. Każda z technologii ma zarówno swoje wady, jak i zalety, które musisz przeanalizować przed podjęciem decyzji.

  • Temperatura barwowa — kolor światła ma znaczenie w lepszej widoczności, jak i komforcie jazdy.

  • Moc żarówki — to jak mocno świeci żarówka ma oczywiście ogromne znacznie, jak lampa będzie się spisywała. Pamiętaj jednak, że nie zawsze więcej znaczy lepiej oraz że sprawdzając moc żarówki nie sugeruj się jej mocą podaną w Watach, a ilością generowanego światła podawaną w Lumenach.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwoli ci lepiej dobrać oświetlenie do twojego samochodu i tym samym sprawi, że pokonywanie kolejnych kilometrów będzie dla ciebie i innych uczestników ruchu bardziej bezpieczne.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Nasz zespół tworzy treści, które pomagają w codziennej opiece nad dzieckiem, organizacji życia rodzinnego i domu. Znajdziesz tu również ciekawe pomysły dotyczące planowania atrakcji podczas wycieczek i dbania o zdrowie.